Make sure to check back on this page all throughout Friday night for LIVE score updates from all around Acadiana. Maybe your favorite team scored a touchdown since you last clicked the "refresh" button...

District 3-5A

  • THURSDAY: Barbe 19, St. Louis 3 FINAL
  • THURSDAY: Sulphur 37, Iowa 27 FINAL
  • Sam Houston 0, Catholic High (Baton Rouge) 47 Final
  • Acadiana 21, Carencro 24 Final
  • Lafayette 34,  Woodlawn 47 Final
  • New Iberia 44, Westgate 7 Final
  • Comeaux 28, Northside 0 Final

District 5-4A

  • THURSDAY: St. Martinville 18, Eunice 40 FINAL
  • Cecilia 49, Crowley 50 Final
  • Westgate 7, New Iberia 44 Final
  • Abbeville 15, Welsh 48 Final
  • Breaux Bridge 21, Rayne 20 Final

District 4-4A

  • THURSDAY: Beau Chene 13, Port Barre 27 FINAL
  • Saint Thomas More 35, Plaquemine 34 Final
  • Northside 0, Comeaux 28 Final
  • Carencro 24  Acadiana 21 Final
  • Opelousas 0, Madison 23 Final
  • Teurlings Catholic 23, Notre Dame 28 Final

District 3-4A

  • Washington-Marion 24, Peabody 35 Final
  • Crowley 50, Cecilia 49 Final
  • Rayne 20, Breaux Bridge 21 Final
  • DeRidder 49, Jennings 48 Final
  • Leesville 49, Alexandria 39 Final
  • LaGrange (BYE WEEK)

District 5-3A

  • THURSDAY: Eunice 40, St. Martinville 18 FINAL
  • THURSDAY: Port Barre 27, Beau Chene 13 FINAL
  • Northwest 40, North Vermilion 41 Final
  • Church Point 35, Kaplan 34 OT Final
  • Ville Platte 6, Lafayette Christian Academy 36 Final
  • Pine Prairie 32, Pearl River 31 Final

District 5-2A

  • THURSDAY: Delacambre 6, Ascension Episcopal 48 FINAL
  • THURSDAY: Sacred Heart-Ville Platte 49, Houma Christian 21 FINAL
  • West St. Mary 6, Highland Baptist 43 Final
  • Jeanerette 0, Franklin 36 FINAL
  • Catholic High-New Iberia 41, Patterson 42 Final
  • Opelousas Catholic 48, St. Edmund 26 Final
  • Notre Dame 28, Teurlings Catholic 23 Final
  • Loreauville 54, Wright 22 Final

District 4-2A

  • THURSDAY: Kinder 17, Oakdale 6 FINAL
  • Mamou 6, Oberlin 36 Final
  • Lake Arthur 39, Iota 21 Final
  • Vinton 26, Elton 36  Final
  • Welsh 48, Abbeville 15 Final
  • DeQuincy 22, Westlake 25 Final

District 7-1A

  • THURSDAY: Ascension Episcopal 48, Delcambre 6 FINAL
  • THURSDAY: Central Catholic-Morgan City 70, Ascension Catholic 46 FINAL
  • Highland Baptist 43, West St. Mary 6 Final
  • Vermilion Catholic 62, Erath 41 Final
  • Hanson Memorial 18, Hamilton Christian 41 Final
  • Gueydan 0, Covenant Christian Academy 43 Final
  • Centerville 38, Crescent City Christian 8 FINAL
  • Lafayette Christian Academy 36,  Ville Platte 6 Final